Milyen tulajdonságai vannak az A100 darusín anyagának?
A tulajdonságaitDIN 536 A100 darusínAz anyagokat a kémiai összetétel és a mechanikai teljesítmény kombinációja határozza meg. Ezek a tulajdonságok úgy lettek kialakítva, hogy a sín deformálódás nélkül el tudja viselni a hatalmas függőleges nyomást, miközben elég "kemény" marad ahhoz, hogy elkerülje az ütési terhelés hatására bekövetkező rideg töréseket.
Az anyagok tulajdonságait általában kategorizáljákKémiaiésMechanikaispecifikációk.
1. Mechanikai tulajdonságok
A mechanikai tulajdonságok határozzák meg, hogy a sín hogyan reagál a fizikai erőre. Az A100-as sínek esetében a legkritikusabb tényezőkSzakítószilárdság(húzással/nyújtással szembeni ellenállás) ésKeménység(felületi benyomódással és kopással szembeni ellenállás).

|
Osztályok |
Szakítószilárdság |
Hozamerő |
Megnyúlás |
Keménység |
|---|---|---|---|---|
|
MPa |
MPa |
% |
min. HB (csak információként) |
|
70 kg (700) |
Nagyobb vagy egyenlő, mint 690 |
Nagyobb vagy egyenlő, mint 355 |
12-nél nagyobb vagy egyenlő |
200-nál nagyobb vagy egyenlő |
90 kg (900) |
880-nál nagyobb vagy egyenlő |
440-nél nagyobb vagy egyenlő |
8-nál nagyobb vagy egyenlő |
260-nál nagyobb vagy egyenlő |
110 CrV (1100) |
1080-nál nagyobb vagy egyenlő |
640-nél nagyobb vagy egyenlő |
7-nél nagyobb vagy egyenlő |
320-nál nagyobb vagy egyenlő |
R340 |
1150-nél nagyobb vagy egyenlő |
600-nál nagyobb vagy egyenlő |
7-nél nagyobb vagy egyenlő |
340-nél nagyobb vagy egyenlő |
2. Kémiai tulajdonságok (összetétel)
A kémiai összetétel meghatározza az acél belső szerkezetét. Magas szintűSzénésMangánkeménységet biztosítanak anélkül, hogy bonyolult ötvözet-adalékokra lenne szükség.

|
Osztályok |
C |
Mn |
Si |
P |
S |
V |
Kr |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
% |
% |
% |
% |
% |
% |
% |
|
70 kg (700) |
0.40 – 0.60 |
0.80 – 1.20 |
0,350 vagy annál kisebb |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0,045 |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0,045 |
n/a |
n/a |
90 kg (900) |
0.60 – 0.80 |
0.80 – 1.30 |
0,500 vagy annál kisebb |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0,045 |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0,045 |
n/a |
n/a |
110 CrV (1100) |
0.65 – 0.85 |
0.90 – 1.30 |
0,500 vagy annál kisebb |
0,040 vagy kisebb |
0,040 vagy kisebb |
0.05 – 0.15 |
0.20 – 0.80 |
R340 |
0.80 – 0.95 |
0.90 – 1.40 |
0,500 vagy annál kisebb |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0,045 |
Kisebb vagy egyenlő, mint 0,045 |
0.05 – 0.15 |
0.20 – 0.80 |
4. Kopás- és fáradtságállóság
- Munka keményítése:Az A100-as anyagok nyomás alatt is képesek enyhén "-megkeményedni". Ahogy a daru kerekei átgurulnak a felületen, a felső acélréteg idővel még keményebbé válik.
- Fáradtsági határ:Az anyagot több millió tömörítési ciklus kezelésére tervezték. A kiváló-minőségű A100-as sínt gyakran vákuum-gáztalanítják (a hidrogén eltávolítása érdekében) és ultrahangos-tesztet végeznek, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy nincsenek olyan belső hibák, amelyek kifáradási repedésekké válhatnak.
Az A100-as darusín mérete
A DIN 536 szabvány (DIN 536 P1:1991) szerint gyártott A100 darusín egy nagy -szilárdságú, melegen{6}} hengerelt acélsín, amelyet nehéz teherbírású darurendszerekhez terveztek. A legfontosabb méretek a következők: 100 mm-es fejszélesség, 95 mm-es teljes magasság, 200 mm-es alapszélesség és 60 mm-es szalagszélesség, névleges tömege:74,3 kg/m.

| Sín típusa | Standard | Méretek mm | Acél minőség | Mise M | |||
| Magasság | Alap szélesség | Fej szélessége | Webvastagság | kg/m | |||
| A100 | DIN 536 P1:1991 | 95,00 | 200,00 | 100,00 | 60,00 | U71Mn | 74,30 |
Hogyan válasszuk ki a megfelelő anyagot az A100-as sínhez?
A DIN 536 A100-as sínek megfelelő anyagának kiválasztása egyensúlyt teremt a daru működési igényei és a hosszú távú karbantartási költségvetés között. Mivel az A100-as profilt gyakran használják nagy-téttel rendelkező környezetben, például kikötőkben és acélgyárakban, a túl "puha" minőség kiválasztása idő előtti kopáshoz vezet, míg a túladagolás szükségtelen költségekhez vezethet.
A megfelelő anyag kiválasztásához értékelje projektjét a következő négy elsődleges kritérium alapján:
1. Értékelje a daru üzemi besorolását (ISO/FEM)
A daru munkájának gyakorisága és intenzitása a legjobb mutató az anyagválasztáshoz.

- Könnyű és közepes teljesítmény (A1–A5 / M1–M5):A napi néhány alkalommal mozgó karbantartó darukhoz vagy műhelyportálokhoz a szabványos 900A vagy U71Mn elegendő.
- Nagy teherbírású (A6–A8 / M6–M8):A nap 24 órájában üzemelő hajó---hajó--daruk, fafelrakógépek vagy acélöntős daruk esetén nagy-szilárdságú U75V vagy fej-edzett (HH) acél szükséges a felület kifáradásának megelőzése érdekében.
2. Ellenőrizze a maximális kerékterhelést
Az A100-as sín 100 mm-es fejszélességgel rendelkezik a nyomás elosztására, de az acélminőségnek elég erősnek kell lennie ahhoz, hogy ellenálljon a kerék "pontterhelésének".
- 30 tonna alatt kerekenként:A szabványos minőségek (880–900 MPa szakítószilárdság) jellemzően jelentős alakváltozás nélkül bírják ezeket a terheléseket.
- 30 tonna felett kerekenként:Fontolja megU75VvagyFej{0}}edzettsínek. Nagyobb folyáshatárra van szükség ahhoz, hogy a sínfej ne "gombásodjon" vagy idővel ellaposodjon.
3. Vegye figyelembe a környezeti tényezőket
A sín felszerelésének helye befolyásolja az anyag öregedését.
- Beltéri/ellenőrzött környezetek:A szabványos mangán acél jól működik, mivel a korrózió és a hőmérséklet-ingadozás minimális.
- Kültéri/parti környezet:A kikötőkben a sínek sópermetnek és szélsőséges hőmérsékletváltozásoknak vannak kitéve. Itt gyakran előnyben részesítik a fej-edzett síneket, mert feszesebb szemcseszerkezetük (finom perlit) valamivel jobban ellenáll a környezeti korrózió és a nagy igénybevétel okozta mikro-gödrösödésnek.
4. Anyag egyeztetése a telepítés típusával

- Folyamatos támogatás:Ha az A100-at gumibetéttel ellátott folytonos acéltartóra szerelik, akkor a szabványos szilárdság gyakran elfogadható, mivel a tartószerkezet elnyeli a feszültség nagy részét.
- Nem folyamatos támogatás:Ha a sínnek vannak "rései" a tartóban, a sín anyagának nagyobb szakítószilárdsággal kell rendelkeznie ahhoz, hogy elviselje a helyi hajlítófeszültségeket.
GYIK
- Az acélminőség megváltoztatja az A100 méreteit?
Nem. A DIN 536 A100 darusín méretei az anyagminőségtől függetlenül változatlanok maradnak. Csak a mechanikai teljesítmény (keménység/szilárdság) változik.
- Az U71Mn egyenértékű a DIN 900A fokozattal?
Igen, sok ipari környezetben a kínai U71Mn minőség funkcionálisan egyenértékű az európai R900-assal, hasonló keménységet és terhelhetőséget kínálva.
- Az A100-as sínek hegeszthetők?
Igen, jellemzően aluminoterm hegesztéssel vannak összekötve. Azonban a nagyszilárdságú anyagok, mint az R1100, speciális előmelegítést- igényelnek, hogy elkerüljék a rideg zónákat a hegesztés közelében.
- Hogyan reagál a 200 mm-es talp a korrózióra?
A magas mangántartalom enyhén növeli a korrózióállóságot, de a part menti kikötői környezetben továbbra is szükséges az alap rendszeres ellenőrzése a korróziós korrózió szempontjából.
- Ellenőrizhetők-e az anyagtulajdonságok a szerelés után?
A felület keménysége hordozható Brinell teszterekkel ellenőrizhető, míg a belső integritást ultrahangos teszteléssel (UT) lehet ellenőrizni a rutin karbantartási program részeként.
GNEE-kA raktárkészlet tartalmazza a teljes DIN 536-os sorozatot, amely megkönnyíti a hatékony globális ellátási láncokat és a pályarögzítési projektek műszaki összehangolását.Lépjen kapcsolatba velünkrészletes műszaki adatlapok átvételére vagy a közelgő vasúti infrastruktúra projekt strukturális követelményeinek megvitatására.






