Televíziós

+8615824687445

WhatsApp

8615824687445

Mitől a 136RE Heavy Rail a legköltségesebb-hatékony választás az I. osztályú vágányokhoz?

Apr 15, 2026 Hagyjon üzenetet

Mitől a 136RE Heavy Rail a legköltségesebb-hatékony választás az I. osztályú vágányokhoz?

 

A költséghatékonyság{0}}136RE nehézvasút osztályú vágányokhoz a kiváló szerkezeti tömegből és az optimalizált fémeloszlásból fakad, amelyek jelentősen csökkentik a teljes birtoklási költséget a sín életciklusa során. Bár a kezdeti beszerzési költség mérföldenként magasabb lehet, mint a könnyebb profilok esetében,136RE sínjóval magasabb "élettartamra jutó bruttó tonna" arányt biztosít, ami azt jelenti, hogy ritkább cserét és kevesebb karbantartási beavatkozást igényel az észak-amerikai árufuvarozási folyosókra jellemző extrém tengelyterhelések mellett.

 

arema 136re

 

  • Tartósság és élettartam:A jelentős 136re sínkeresztmetszet lehetővé teszi, hogy a sínfejben jobban viselhető fém legyen, meghosszabbítva a síncsiszolás és a csereciklusok közötti intervallumot.

 

  • Csökkentett pálya karbantartás:A 136re sínmagasságnak és merevségnek köszönhetően ez a profil minimálisra csökkenti a vágány elhajlását, ami megvédi az alatta lévő ballasztot és a kötéseket az idő előtti leépüléstől, csökkentve a vágányágy karbantartási költségeit.

 

  • Működési hatékonyság:Az AREMA 136RE stabilitása támogatja a nagyobb sebességet és a nehezebb kocsiterhelést, növelve a vonal áteresztőképességét anélkül, hogy növelné a sín elfáradásának vagy szerkezeti meghibásodásának kockázatát.

 

A 136RE sínprofil műszaki előnyei

 

A 136re sínprofilt kifejezetten nagy igénybevételű-környezetekhez tervezték, ahol az oldalirányú és függőleges erők extrémek. Egymagassága 7,3125 hüvelyk, a 136RE sín nagy tehetetlenségi nyomatékot biztosít, ami azt jelenti, hogy a sín erősebb gerendaként működik, és elosztja a nehéz mozdonyok súlyát több talpfák között. Ez az elosztás kritikus fontosságú a sínülések kopásának megakadályozása és a teljes vágányszerkezet integritásának megőrzése szempontjából.

 

136re rail dimensions

 

A magasságon túl a 136re sín méretei tartalmazzák a6 hüvelyk széles alap, amely nagy érintkezési felületet biztosít, amely megakadályozza, hogy a sín felboruljon vagy belevágjon a kötőlemezekbe erős oldalirányú nyomás hatására ívekben. Ez a geometriai stabilitás az oka annak, hogy a 136RE nehézvasút az I. osztályú nehézfuvarozási vonalak ipari szabványa, amelyek évente több millió bruttó tonnát szállítanak.

 

  • Függőleges merevség:A nagy tehetetlenségi nyomaték csökkenti a sín hajlítási feszültségét.

 

  • Oldalsó stabilitás:A széles alap megakadályozza a sínek felborulását a magas{0}}fokú ívekben.

 

  • Horgászfelület:Nagy szilárdságú csuklórudakhoz optimalizálva, hogy megakadályozzák a "bemerült" illesztéseket.

 

Profil Standard Méretek mm S szakasz Mass m
H B C D E cm² kg/m
Amerikai szabvány
136RE (TR68) AREMA 185,70 152,40 74,60 49,20 17,50 85,90 67,50

 

Az AREMA 136RE sín anyaga megfelel a nehéz szállítási{1}}szabványoknak?

 

A 136 RE acélsín teljesítménye a kohászattól függ. Az AREMA 136RE szabvány értelmében az acélnak meg kell felelnie a meghatározott szén- és mangánarányoknak, hogy a fej ne deformálódjon nyomás alatt. A 0,72% és 0,82% közötti széntartalom biztosítja a szükséges keménységet, hogy ellenálljon a "héjázásnak" és a fejellenőrzésnek.

 

136lb rail

 

Nagy forgalmú-területeken a fejedzett-136RE nehézsín az előnyben részesített választás. A hőkezelési folyamat 300–380 HBW-ra növeli a Brinell-keménységet. Mivel a 136re sín keresztmetszete igen jelentős, az edzési folyamat mélyen behatol a sínfejbe, így biztosítva, hogy az anyag kopásálló maradjon, még akkor is, ha a karbantartás során néhány milliméternyi acélt lecsiszoltak.

 

  • Normál erősség:Minimális szakítószilárdság 120 000 psi.

 

  • Edzett fej:Minimális szakítószilárdság 171 000 psi.

 

  • Hajlékonyság:Minimum 10%-os nyúlás a rideg meghibásodás megelőzése érdekében.

 

Az AREMA vasúti acél kémiai összetétele:

 

AERMA 2019 Erősségi fokozat C Si Mn P S Ni Kr V
Szénacél   0.74–0.86 0.10–0.60 0.75–1.25 Kisebb vagy egyenlő, mint 0,020 Kisebb vagy egyenlő, mint 0,020 Kisebb vagy egyenlő, mint 0,25 Kisebb vagy egyenlő, mint 0,30 Kisebb vagy egyenlő, mint 0,010
Gyengén ötvözött acél Szabványos szilárdság (SS) 0.72–0.82 0.10–0.50 0.80–1.10 Kisebb vagy egyenlő, mint 0,020 Kisebb vagy egyenlő, mint 0,020 Kisebb vagy egyenlő, mint 0,15 0.25–0.40 Kisebb vagy egyenlő, mint 0,010
Közepes erősségű (IS) 0.72–0.82 0.10–1.00 0.70–1.25 Kisebb vagy egyenlő, mint 0,020 Kisebb vagy egyenlő, mint 0,020 Kisebb vagy egyenlő, mint 0,15 0.40–0.70 Kisebb vagy egyenlő, mint 0,010
Nagy szilárdságú / fejedzett (HH) 0.72–0.82 0.10–1.00 0.70–1.25 Kisebb vagy egyenlő, mint 0,020 Kisebb vagy egyenlő, mint 0,020 Kisebb vagy egyenlő, mint 0,15 0.40–0.70 Kisebb vagy egyenlő, mint 0,010

 

Az AREMA sínacél mechanikai tulajdonságai:

 

AREMA 2019 Erősségi fokozat Hozamerő
N/mm2
Feszültség Erő
N/mm2
Megnyúlás
%
Brinell keménység
HBW
Szénacél Szabványos szilárdság (SS) 511 PERC 983 PERC 10 PERC 310 PERC
Közepes erősségű (IS) 724 PERC 1069 PERC 10 PERC 350 PERC
Nagy szilárdságú / fejedzett (HH) 828 PERC 1179 PERC 10 PERC 370 PERC
Gyengén ötvözött acél Szabványos szilárdság (SS) 511 PERC 983 PERC 10 PERC 310 PERC
Közepes erősségű (IS) 552 PERC 1014 PERC 8 PERC 325 PERC
Nagy szilárdságú / fejedzett (HH) 828 PERC 1179 PERC 10 PERC 370 PERC

 

Gyakran Ismételt Kérdések

 

  • Mi a konkrét 136re sínmagasság?


A szabványos 136re sínmagasság 7,3125 hüvelyk (185,74 mm). Ez a speciális magasság biztosítja a nagy tengelyterhelések elviseléséhez szükséges függőleges merevséget anélkül, hogy túlzott igénybevételt okozna a ballasztban és a talpfákban.

 

  • Miben különbözik a 136RE sín a TR68-tól?


Nincs fizikai különbség. 136A RE rail az amerikai (AREMA) név a font/yard súly alapján, míg a TR68 a nemzetközi tendereken használt metrikus megfelelője. Mindkettőnek ugyanaz a 136re sínmérete.

 

  • Miért fontos a 136re sín keresztmetszet?


A 136re sín 13,35 nm-es keresztmetszete határozza meg a sín teherelosztó képességét. A nagyobb terület csökkenti a belső feszültségeket, ami megakadályozza a keresztirányú repedések és más, a fáradással kapcsolatos hibák kialakulását.

 

  • Mennyi az elméleti 136re sínsúly?


A 136re sín elméleti súlya yardonként 136,2 font, ami méterenként 67,56 kg-nak felel meg. Ezt a súlyt használják a szállítási terhelés kiszámításához és a pályakarbantartó gépek szükséges kapacitásának meghatározásához.

 

GNEE RAILa jelenlegi AREMA szabványok szerint gyártott 136RE sínt biztosít. A nagyszabású-termelés és készletkezelés lehetővé teszi a tömeges igények és a nemzetközi logisztika hatékony teljesítését. Minden 136 RE acélsín tétel tartalmaz Mill Test Certificate (MTC) tanúsítványt, amely igazolja a kémiai és mechanikai tulajdonságokat a projekt megfelelőségéhez.

 

Kérjen legfrissebb áratés 24 órán belül projektárajánlatot kap.