Milyen acélminőségek vonatkoznak az A120-as darusínre?
Az alkalmazott elsődleges acélminőségek aA120 darusínminimális szakítószilárdságuk szerint vannak besorolva, a leggyakoribb a 690 N/mm² (700. évfolyam), 880 N/mm² (900-as évfolyam), és az ultra-nagy-szilárdság 1080 N/mm² (1100-as évfolyam). A DIN 536 szabványos darusín specifikációi szerint ezek a minőségek -gyakran S700, S900 és S1100{8}}ként emlegetve biztosítják, hogy az A120 sínprofil ellenálljon a különböző szintű kopásnak és igénybevételnek. A megfelelő minőség kiválasztása kritikus fontosságú a kezdeti beruházás és a pálya hosszú távú élettartama közötti egyensúly megteremtésében.
A projekthez ideális A120 darusín anyagminőség meghatározásához vegye figyelembe a következő műszaki besorolásokat:
- Normál erősség (700-as fokozat):Alkalmas könnyű és közepes teherbírású{0}}A120 darupályákhoz, ahol a terhelési ciklusok ritkák és a környezeti feltételek stabilak.

- Nagy szilárdság (900A/900 fokozat):A legszélesebb körben használt minőség A120 acélsínekhez ipari kikötőkben és acélgyárakban, amely egyensúlyt kínál a nagy keménység és a kiváló hegeszthetőség között az alumíniumtermikus hegesztőkészletekhez.
- Kopásálló- (1100-as fokozat):A legigényesebb A120-as sínprofil-alkalmazásokhoz fenntartva, mint például a nagy teherbírású-portáldaruk a hét minden napján, 24 órában, maximális ellenállást biztosítva a sínfej deformációjával szemben.
- Speciális ötvözetek:Egyes A120-as acél darusín változatok megnövelt mangán- vagy krómtartalommal rendelkeznek, hogy fokozzák a szívósságot a{1}}zéró hőmérsékleten vagy az erősen korrozív tengerparti környezetben.
GNEE VASÚTszigorúan ellenőrzi a kohászati folyamatot, biztosítva, hogy az A120-as sínanyag minden tétele egyenletes vegyi eloszlást és pontos mechanikai tulajdonságokat érjen el. Azáltal, hogy belső gyártási szabványainkat úgy kezeljük, hogy azok megfeleljenek vagy meghaladják a DIN 536 P1:1991 európai szabványt, garantáljuk, hogy síneink kiváló kifáradásállóságot és felületi integritást biztosítanak.
Mi az A120 darusín anyagának összetétele és teljesítménye?
Az A120 darusín anyagösszetételét kifejezetten úgy tervezték, hogy kezelje a darukerekek nagynyomású-érintkezését. A szabványos minőséghez 700, a széntartalom jellemzően 0,40% és 0,60% között van, ami alapvető keménységet biztosít. A nagy-teljesítményű A120 nehéz sínekhez, mint például a Grade 1100, a szén és a mangán szintje megnövekszik, és mikro-ötvöző elemeket, például krómot (Cr) vagy vanádiumot (V) adhat hozzá, hogy elérje az 1080 N/mm²-t meghaladó szakítószilárdságot.
A120 daruláncok kémiai összetétele
| Anyagminőség | C % | Mn % | Si % | P % | S % | |
| 700 | 0.40–0.60 | 0.80–1.20 | 0.15–0.35 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,045 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,045 | |
| 900A | 0.60–0.80 | 0.80–1.30 | 0.10–0.50 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,045 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,045 | |
| R1100 | 0.60–0.85 | 0.80–1.50 | 0.30–0.90 | 0,035 vagy annál kisebb | 0,035 vagy annál kisebb |
Az A120 nehézsínek mechanikai tulajdonságai
| Acél minőség | Szakítószilárdság | Min. Keménység | Megnyúlás |
| 700. évfolyam | Nagyobb vagy egyenlő, mint 690 N/mm^2 | Nagyobb vagy egyenlő, mint 200 HBW | 12%-nál nagyobb vagy egyenlő |
| 900-as évfolyam | Nagyobb vagy egyenlő, mint 880 N/mm^2 | Nagyobb vagy egyenlő, mint 260 HBW | 10%-nál nagyobb vagy egyenlő |
| 1100-as évfolyam | Nagyobb vagy egyenlő, mint 1080 N/mm^2 | Nagyobb vagy egyenlő, mint 300 HBW | 8%-nál nagyobb vagy egyenlő |
GB egyenértékű acélminőség
700. évfolyam
| 50millió | Elem | C (szén) | Mn (mangán) | Si (szilícium) | P (foszfor) | S (kén) | Cr (króm)* | Ni (nikkel)* | Cu (réz)* |
| Tartalom (%) | 0.47 – 0.55 | 0.70 – 1.00 | 0.17 – 0.37 | 0,035 vagy annál kisebb | 0,035 vagy annál kisebb | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,25 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,30 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,30 |
900-as évfolyam
| Mechanikai tulajdonság | Kémiai összetétel (%) | |||||||||||||
| U71Mn | Termőerő | Szakítószilárdság | Megnyúlás | Keménység | C | Igen | Mn | S | P | Kr | Ni | Réz | ||
| MPa | kg/mm² | MPa | kg/mm² | perc | HBW | |||||||||
| 390-nél nagyobb vagy egyenlő | 40-nél nagyobb vagy egyenlő | 880-nál nagyobb vagy egyenlő | 9% | 0.65-0.76 | 0.15-0.35 | 1.10-1.40 | 0,030 vagy kisebb | 0,030 vagy kisebb | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,250 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,250 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,250 | |||
1100-as évfolyam
| Acél minőség | C(%) | Igen | Mn | Kr | V | P | S | Szakítószilárdság (Rm/MPa) |
| U75V | 0.71~0.80 | 0.50~0.80 | 0.75~1.05 | – | 0.04~0.12 | 0,035 vagy annál kisebb | 0,030 vagy kisebb | 980-nál nagyobb vagy egyenlő |
Hogyan válasszunk fokozatokat az A120-as sínhez a szolgáltatási feltételek alapján?
A jobb kiválasztásaDIN 536 darusín fokozatokmegköveteli a daru munkaciklusának megértését, amelyet gyakran ISO vagy FEM szabványok (pl. M5-től M8-ig) osztályoznak. Nehéz -terheléshezM8 konténerterminálokban használt daruk, alacsonyabb minőségű, mint példáulS700 gyors kopást és gyakori cserét eredményez. Ezekben az esetekben az A120-as acél darusínnek legalább S900-as vagy S1100-asnak kell lennie, hogy az A120-as sín méretei több millió terhelési cikluson keresztül a tűréshatáron belül maradjanak.

A környezeti hőmérséklet szintén nagy szerepet játszikA120 sín anyagkiválasztás. Rendkívül hideg éghajlaton megnő a rideg törések kockázata. A mérnököknek olyan acélminőségeket kell meghatározniuk, amelyek alacsony hőmérsékleten (gyakran ezt követik) garantált ütésállósággalEN 10025iránymutatások) biztosításáraA120 darunyomokne repedjen meg hirtelen dinamikus terhelés hatására. Ezzel szemben a magas hőmérsékletű-acélgyári környezetben a hőstabilitás az elsődleges aA120 sínprofila felpuhulástól.
- Nagy{0}}frekvenciás logisztika:A 1100-as fokozat prioritása a vágánykarbantartási és csereintervallumok minimalizálása érdekében.
- Időszakos ipari felhasználás:A 700-as vagy 900-as fokozat költséghatékony megoldást kínál{2}}a szabványos műhelydaruk számára.
- Tengerparti/kikötői területek:Fontolja meg a speciális kémiai összetételű minőségeket, amelyek jobb korrózióállóságot biztosítanak a mechanikai szilárdság mellett.
Kérjen árajánlatot 24 órán belül
atGNEE RAIL, megértjük, hogy a megfelelő anyagminőség kiválasztása jelenti a különbséget a projekt sikere és a költséges működési hibák között. Az A120-as acélsínek teljes spektrumát kínáljuk különböző DIN 536-os minőségekben, hogy megfeleljen az Ön speciális terhelési és környezetvédelmi követelményeinek. A műszaki anyagtanácsadástól a hozzáillő A120-as síntartozékok szállításáig az Ön elkötelezett partnere vagyunk az ipari infrastruktúra területén.Professzionális megoldásért forduljon hozzánkés megkapja a projektje által megérdemelt műszaki támogatást és{0}}kiváló minőségű anyagokat.






