Az A75-ös sínek edzettek-fejjel?
Igen,A75-ös sínekfejkeményíthető-. Ez az eljárás általános lehetőség az A75 darusíneknél, hogy meghosszabbítsák kopásukat koncentrált kerékterhelés mellett, például kikötőkben és nehézipari alkalmazásokban. Az edzett A75-ös sínek gyakran olyan anyagokat használnak, mint plU71Mnacél a nagyobb keménység és a nagyobb kopásállóság elérése érdekében.
a DIN 536 A75 darusínek fejkeményítésének előnyei-
A DIN 536 A75 darusínekhez készült fejkeményítési kezelés-kiváló kopásállóságot, meghosszabbított élettartamot és alacsonyabb karbantartási költségeket biztosít, így ideális a nehéz-terhelésű, nagy{4}}frekvenciás ipari környezetben. A sínfej felületi keménységének kb340-380HB(a szabványos sínek 260HB-jához képest) ez a kezelés növeli a képlékeny alakváltozásokkal, például hullámosodással és zúzódással szembeni ellenállást, miközben megőrzi a képlékeny, szívós és tartós alapot.

- Jelentősen meghosszabbított élettartam:Az edzett -A75-ös sínek akár50%hosszabbak az ívekben és a nagy-kopású alkalmazásokban, például kikötőkben, acélművekben és logisztikai csomópontokban.
- Kiváló kopás- és fáradtságállóság:Az ellenőrzött hőkezelést magában foglaló eljárás keményebb perlit vagy martenzit mikrostruktúrát hoz létre (gyakran akár 15 mm-es mélységig), ami kb.20-30%a hagyományos sínekhez képest.
- Alacsonyabb teljes tulajdonlási költség:Bár a kezdeti költség az25-30%magasabb, a csökkentett cseregyakoriság és az alacsonyabb karbantartási igények költséghatékonyabbá teszik-nehéz szállítások esetén{1}}.
- Csökkentett síndeformáció:Az edzett felület ellenáll a felületi kifáradásnak, mint például a hámlásnak, a repedéseknek és a hullámosodásnak, ami simább daruműködést és ritkább csiszolást biztosít.
- Nagy teherbírás-tarthatóság:A kezelt A75-ös sín, amelyet általában nagyszilárdságú acélból (pl. U71Mn) gyártanak, megnövelt szilárdságot kínál a nagy teherbírású, - 50-100+ tonnás daruk támogatásához.
GNEE RAILfejlett in{0}}indukciós edzési technológiát használ, hogy minden Profile A75 sínen pontosan szabályozza az edzett réteg mélységét és egyenletességét. Gyártási folyamatunk biztosítja, hogy az edzett fej és a szabványos -szilárdságú szövedék közötti átmeneti zóna zökkenőmentes legyen, megakadályozva a belső feszültségeket, amelyek szerkezeti hibához vezethetnek. A hőkezelés házon belüli irányításával személyre szabhatjuk az A75-ös sín anyagkeménységét, hogy megfeleljen a nagy teherbírású darusín projektek speciális követelményeinek, a szabványos 260 HB-tól a prémium 340 HB-ig vagy magasabbig.
DIN 536 A75 sín anyagösszetétele és keménységi fokozatai
A DIN 536 A75-ös sín egy speciális, nagy teherbírású-darusín, amelyet német szabványok szerint gyártanak, és általánosan használnak kikötői, terminál- és ipari daruprojektekhez. Gyakran nagyszilárdságú acélfajtákból állítják elő, mint pl700A (50Mn)vagy900A (U71Mn), amelyet úgy terveztek, hogy ellenálljon a nagy dinamikus terheléseknek, szabványos szakítószilárdsága nagyobb vagy egyenlő, mint 880 N/mm².

| 700A | |
| Mechanikai tulajdonság | Kémiai összetétel (%) |
| Szakítószilárdság ($R_m$) | Nagyobb vagy egyenlő, mint 690 MPa |
| szén (C) | 0.40 – 0.60% |
| Szilícium (Si) | 0,50% vagy annál kisebb |
| Mangán (Mn) | 0.80 – 1.20% |
| Foszfor (P) | 0,045% vagy annál kisebb |
| Kén (S) | 0,045% vagy annál kisebb |
| 900A | |
| Mechanikai tulajdonság | Kémiai összetétel (%) |
| Szakítószilárdság ($R_m$) | 880 MPa vagy annál nagyobb |
| Keménység (HBW) | 260 – 300 |
| szén (C) | 0.60 – 0.82% |
| Szilícium (Si) | 0,50% vagy annál kisebb |
| Mangán (Mn) | 0.80 – 1.50% |
| Foszfor (P) | 0,045% vagy annál kisebb |
| Kén (S) | 0,045% vagy annál kisebb |
| 50Mn | Elem | C (szén) | Mn (mangán) | Si (szilícium) | P (foszfor) | S (kén) | Cr (króm)* | Ni (nikkel)* | Cu (réz)* |
| Tartalom (%) | 0.47 – 0.55 | 0.70 – 1.00 | 0.17 – 0.37 | 0,035 vagy annál kisebb | 0,035 vagy annál kisebb | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,25 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,30 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,30 |
| Mechanikai tulajdonság | Kémiai összetétel (%) | |||||||||||||
| U71Mn | Termőerő | Szakítószilárdság | Megnyúlás | Keménység | C | Si | Mn | S | P | Kr | Ni | Cu | ||
| MPa | kg/mm² | MPa | kg/mm² | min | HBW | |||||||||
| 390-nél nagyobb vagy egyenlő | 40-nél nagyobb vagy egyenlő | 880-nál nagyobb vagy egyenlő | 9% | 0.65-0.76 | 0.15-0.35 | 1.10-1.40 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,030 | Kisebb vagy egyenlő, mint 0,030 | 0,250 vagy annál kisebb | 0,250 vagy annál kisebb | 0,250 vagy annál kisebb | |||
A fej{0}}edzése megváltoztatja az A75-ös sín méreteit?
A fejkeményítés, a sín felső részén alkalmazott speciális hőkezelés általában nem változtatja meg az A75-ös sín tervezett névleges méreteit. Ez egy olyan eljárás, amelyet arra terveztek, hogy a felületi keménységet 260 HB vagy annál nagyobb értékre növelje, miközben megőrzi az általános geometriát (85 mm magasság,75 mm fejszélesség,200 mm alapszélesség) a DIN 536 P1:1991 szabvány szerint.

| Sín típusa | Standard | Keresztmetszet (cm²) |
Metrikus tömeg (kg/m) |
||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| h | b | c | 3 | ||||
| A45 | DIN 536 P1:1991 | 55,00 | 125,00 | 45,00 | 24,00 | 28,20 | 22,10 |
| A55 | DIN 536 P1:1991 | 65,00 | 150,00 | 55,00 | 31,00 | 40,50 | 31,80 |
| A65 | DIN 536 P1:1991 | 75,00 | 175,00 | 65,00 | 38,00 | 54,90 | 43,10 |
| A75 | DIN 536 P1:1991 | 85,00 | 200,00 | 75,00 | 45,00 | 71,60 | 56,20 |
| A100 | DIN 536 P1:1991 | 95,00 | 200,00 | 100,00 | 60,00 | 94,70 | 74,30 |
| A120 | DIN 536 P1:1991 | 105,00 | 220,00 | 120,00 | 72,00 | 127,40 | 100,00 |
| A150 | DIN 536 P1:1991 | 150,00 | 220,00 | 150,00 | 80,00 | 191,40 | 150,30 |
Kérjen árajánlatot 24 órán belül
atGNEE RAIL, biztosítjuk a gyártási szakértelmet és a kohászati tesztelést, hogy segítsen kiválasztani a megfelelő A75 darusín anyagminőséget az Ön speciális igényeinek megfelelően. Lépjen kapcsolatba velünk, hogy megoldást találjon, és részletes árajánlatot, műszaki rajzokat vagy szakértői tanácsadást kapjon az Ön ipari infrastruktúrájának legtartósabb Rail A75 beszállítói lehetőségeiről. Csapatunk készen áll egyéni fúrási szolgáltatásokkal, hőkezelési megoldásokkal és globális logisztikával segíteni annak érdekében, hogy az A75-ös futópályaszakaszok a legmagasabb szinten teljesítsenek.






