Mennyibe kerül a DIN 536 szabvány szerinti A75 darusín?
Az áraDIN 536 A75 darusíndinamikus, és elsősorban a globális acélpiaci ingadozások, az anyagminőségek és a rendelési mennyiségek befolyásolják. 2026 májusától a szabványos A75-ös sínek tipikus piaci ártartománya (Grade900-U71Mn) körülbelül850 és 1150 dollár közötttonnánként (FOB). Speciálisoknakfeje-edzettA kiváló A75-ös sínekeménységet kínáló minőségek esetében az árak 40%-kal emelkedhetnek15-25%az európai DIN 536 szabvány teljesítéséhez szükséges további hőkezelési eljárások miatt.

- Nyersanyag költségek:A magas széntartalmú-acél ára jelentősen befolyásolja az A75-ös sínprofil végső árát. A vasérc és az ötvözetek árának változásai közvetlenül eltolják a tonnánkénti-alapértéket.
- Rendelési mennyiség:A nagy-méretű A75-ös kifutópálya-szakaszokra vonatkozó tömeges megrendelések általában többszintű kedvezményre jogosultak a kis-kötegelt vagy karbantartási{3}}szintű mennyiségekhez képest.
- Logisztika és csomagolás:Az export{0}}minőségű csomagolás, a tengeri fuvarozás nedvesség elleni védelme és a főbb kikötőkbe történő aktuális szállítási indexek növelik a teljes kirakodási költséget.
A75 sínprofil: árkülönbség az anyagspecifikációk alapján
A DIN 536 szabvány szerinti daru- és kikötői alkalmazásokban általánosan használt A75 sín tömege általában 56,2 kg/m. Ennek a profilnak az áringadozását nagymértékben az anyagminőség, a hőkezelés és a kémiai összetétel (pl. szén-, mangán-, króm- és vanádiumtartalom) határozza meg, nem pedig a méretváltozásoktól.
Anyagspecifikáción alapuló árirányítók
- Normál fokozatok (700 MPa):Ezek a legelterjedtebbek és{0}}költséghatékonyabbak, szabványos szénacélokat használnak, amelyek minimális szakítószilárdsága 690 MPa és 700 MPa között van. Normál használatra alkalmasak.
| 700A | |
| Mechanikai tulajdonság | Kémiai összetétel (%) |
| Szakítószilárdság ($R_m$) | Nagyobb vagy egyenlő, mint 690 MPa |
| szén (C) | 0.40 – 0.60% |
| Szilícium (Si) | 0,50% vagy annál kisebb |
| Mangán (Mn) | 0.80 – 1.20% |
| Foszfor (P) | 0,045% vagy annál kisebb |
| Kén (S) | 0,045% vagy annál kisebb |
- Nagy -szilárdsági fokozatok (900 MPa - 1100 MPa):A nagyobb szilárdságú opciók, mint például az U71Mn-ből vagy a speciálisan hőkezelt ötvözött acélból (króm + vanádium){1}} készültek, drágábbak a nagyobb kopásállóságuk, nagyobb szilárdságuk és alacsonyabb élettartamuk költségei miatt.
| 900A | |
| Mechanikai tulajdonság | Kémiai összetétel (%) |
| Szakítószilárdság ($R_m$) | 880 MPa vagy annál nagyobb |
| Keménység (HBW) | 260 – 300 |
| szén (C) | 0.60 – 0.82% |
| Szilícium (Si) | 0,50% vagy annál kisebb |
| Mangán (Mn) | 0.80 – 1.50% |
| Foszfor (P) | 0,045% vagy annál kisebb |
| Kén (S) | 0,045% vagy annál kisebb |
- Keménység testreszabása:A 260 HB-nél nagyobb vagy azzal egyenlő fejkeménységű sínek vagy speciális kezelések, amelyek nagyjából 50%-kal csökkentik a kopást, prémiumot jelentenek a standard kezeletlen sínekhez képest.
Melyik anyag a legtartósabb az A75-ös sínprofilokhoz?
A DIN 536 A75 sínprofil esetében a legtartósabb és leggyakrabban ajánlott anyag a nehéz alkalmazásokhozU71Mnacél, gyakran hőkezeléssel kombinálva. Az U71Mn, a magas-mangántartalmú szénacél típusa kiváló kopásállósága, nagy szakítószilárdsága (880 N/mm² vagy annál nagyobb) és jó hegeszthetősége miatt kedvelt.
Miért az U71Mn-t választják az A75 sínekhez?

- Kopásállóság:Kémiai összetételét úgy tervezték, hogy ellenálljon a kikötői daruk és a bányászati környezetben tapasztalható nagy{0}intenzitású kopásnak.
- Nagy terhelhetőség:Ez az anyag nagy terheket visel el, az A75 síneket gyakran használják a 100 tonnáig terjedő darurendszerekben.
- Fáradtságállóság:Csökkenti a repedések és az alakváltozások valószínűségét folyamatos, ismétlődő terhelés mellett.
A még nagyobb szilárdságot igénylő extrém alkalmazásokhoz a prémium minőségek, mint plR340(amelynek minimális szakítószilárdsága 1150 N/mm² és 340 HBW) ajánlott.
Kérjen árajánlatot 24 órán belül
GNEE RAILnagy-tisztaságú DIN 536 A75 síneket szállít igazolt kohászati szemcseszerkezettel a teljes DIN A-típusválaszték és nemzetközi profilok mellett (QU, ISCOR, AREMA). Gyári{5}}beépített egyedi fúrást és ferde vágást biztosítunk a pontos tűréshatárokhoz, komplett rendszerként, hozzáillő A75-ös kapcsokkal, horgászlapokkal és speciális betétekkel. Több mint 150 országba kiterjedő exporttapasztalattal rendelkezünk, nedvességálló-kötegelést és megerősített tengeri-fuvarozási logisztikát alkalmazunk annak érdekében, hogy minden A75-ös acélsín telepítésre kész állapotban{12}}jusson el a projekt helyszínére.






