Televíziós

+8615824687445

WhatsApp

8615824687445

Mely acélminőségek határozzák meg az A120 darusín anyagokat?

Apr 28, 2026 Hagyjon üzenetet

Mely acélminőségek határozzák meg az A120 darusín anyagokat?

 

A120 darusínekelsősorban a DIN 536 szabvány határozza meg, amely a melegen{1}}hengerelt lapos-alsó darusínekre vonatkozik nagy-terhelésű és nagy{4}}frekvenciás alkalmazásokhoz. Az A120-as sínek gyártásához leggyakrabban használt acélminőségek az U71Mn (nagy-szén-mangántartalmú acél), valamint a szakítószilárdság szerint osztályozott minőségek, például 700, 900A vagy 1100, amelyek nagy keménységet és kopásállóságot kínálnak.

 

Kulcsfontosságú acélminőségek A120 sínekhez

 

  • U71Mn (leggyakoribb):Ez egy közepes-mangántartalmú, magas-széntartalmú, alacsony-ötvözött acél, amelyet kiváló kopásállóságra, nyomásállóságra és kiváló fáradtságállóságra terveztek. Gyakran használják nehéz -terhelésű alkalmazásokhoz, például konténerterminálokhoz és hajóépítő gyárakhoz.

 

Acél minőség C(%) Si Mn Kr V P S Szakítószilárdság (Rm/MPa)
U71Mn 0.65~0.76 0.15~0.58 0.70~1.40 0,035 vagy annál kisebb Kisebb vagy egyenlő, mint 0,030 880-nál nagyobb vagy egyenlő

 

  • 900A / 900: Nagy szakítószilárdságú{0}}minőség, amely nagyobb szilárdságot biztosít az igényes ipari helyzetekben.

 

Kategória Elemek / Tulajdonságok 900A fokozat (U71Mn egyenérték)
Kémiai összetétel (%) C (szén) 0.60–0.80
  Mn (mangán) 0.80–1.30
  Si (szilícium) 0.10–0.50
  P (foszfor) Kisebb vagy egyenlő, mint 0,045
  S (kén) Kisebb vagy egyenlő, mint 0,045

 

  • 50 millió:Az A120-as sínekhez gyakran használt minőség, különösen a kínai gyártásban.

 

50Mn Elem C (szén) Mn (mangán) Si (szilícium) P (foszfor) S (kén) Cr (króm)* Ni (nikkel)* Cu (réz)*
Tartalom (%) 0.47 – 0.55 0.70 – 1.00 0.17 – 0.37 0,035 vagy annál kisebb 0,035 vagy annál kisebb Kisebb vagy egyenlő, mint 0,25 Kisebb vagy egyenlő, mint 0,30 Kisebb vagy egyenlő, mint 0,30

 

  • R1100 : Ezek nagyszilárdságú ötvözött acélminőségek (króm{1}}vanádium), amelyek fokozott kopásállóságot kínálnak.

 

Egyenértékűség a kínai (GB) szabványokkal

 

DIN 536 / Nemzetközi Kínai (GB) egyenértékű Kapcsolat
700. évfolyam 50Mn / U71 Alacsony szén-dioxid/mangán; ma már ritkán használják.
900A (900-as fokozat) U71Mn A legközvetlenebb megfelelője; ugyanaz a kémiai profil.
Besorolás 1100 / R1100 U75V Nagy szilárdság; Az U75V vanádiumot használ az 1100 MPa szint eléréséhez.

 

Hogyan válasszuk ki a megfelelő A120-as sínanyagot?

 

A megfelelő fokozat kiválasztásaA120-as síneka daru munkaciklusán (ISO/FEM osztályozás) és a működés gyakoriságán kell alapulnia. MertA120 felső daru sínrendszerekaz általános gyártási raktárakban (M3-M5) a 700-as fokozat általában elegendő, és csökkenti a projekt összköltségét. A logisztikai csomópontokban vagy nehézipari műhelyekben (M6-M8) használt nagyfrekvenciás portáldarukhoz azonban a Grade 900A vagy Grade 1100 erősen ajánlott a sínfej idő előtti kopásának és deformációjának megelőzése érdekében.

 

a120 rail

 

A környezeti tényezők is szerepet játszanak; szélsőséges hőmérséklet-ingadozásokkal járó környezetben a szívósság aA120 sín anyagütésteszttel kell ellenőrizni annak biztosítására, hogy az A120-as darupályák ne szenvedjenek törékeny törést. Egy komplett DIN536 A120 sínrendszer telepítésekor egy magasabb minőségű, mint például az A120 DIN536 Grade S700 európai darusín vagy magasabb használata jelentősen meghosszabbítja a daru kerekeinek és magának a síneknek a karbantartási intervallumait.

 

  • Könnyű/szakaszos üzem:Az anyagköltségek megtakarításához válassza a 700-as fokozatot.

 

  • Nehéz/folyamatos terhelés:A hosszú élettartam érdekében a 900A vagy 1100 fokozatot részesítse előnyben.

 

  • Zökkenőmentes pályák:A nagy -erősségű fokozatokhoz speciális szaktudás szükségesAlumoterm hegesztőkészletek sínekhezhogy illeszkedjen az alapanyag keménységéhez.

 

Milyen előnyei vannak az U71Mn használatának az A120 sín gyártásához?

 

Az U71Mn acél felhasználása az A120-as sínek gyártásához kiváló szilárdságot, fokozott kopásállóságot és nagy ütésállóságot kínál, így ideális nagy teherbírású, nagy-frekvenciás darukkal és kocsikkal végzett műveletekhez. Ez az anyag kiváló tartósságot és deformáció-szabályozást tesz lehetővé súlyos ciklikus terhelések mellett is, ami alacsonyabb karbantartást, meghosszabbított élettartamot és magas, -hosszú távú költséghatékonyságot{6}} eredményez.

 

Az U71Mn fő előnyei A120 sínekhez

 

  • Kiváló terhelhetőség és ütőképesség:Az U71Mn egy nagy szakítószilárdságú acél, amelyet extrém keréknyomások kezelésére terveztek, így ideális konténerterminálokhoz és ömlesztett árut szállító létesítményekhez, amelyek állandó, nagy terhelésű{2}}működést igényelnek.

 

  • Fokozott kopásállóság és tartósság:Magas mangántartalma javítja a keménységet és a munka{0}}edzési képességet, ami csökkenti a sínek kopását és fáradását erős terhelési körülmények között.

 

  • Csökkentett karbantartási költségek:Az U71Mn megnövekedett tartóssága ritkább karbantartást, javítást és cserét jelent, ami jelentős hosszú távú megtakarítást biztosít.

 

  • Optimális szerkezeti stabilitás:Erős deformációszabályozást biztosít súlyos ciklikus terhelések mellett.

 

  • Kiváló hegeszthetőség:Az anyag különféle csatlakozási módokat támogat, beleértve a termikus hegesztést is, amely egyenletes teljesítményt biztosít a teljes pályahosszon.

 

Gyakran Ismételt Kérdések

 

1. A GNEE RAIL biztosít Mill Test Certificate (MTC) tanúsítványt az A120-as sínekhez?


Igen, minden általunk gyártott A120-as acél darusín teljes MTC-vel érkezik, amely igazolja az A120 darusín anyagösszetételét és mechanikai tulajdonságait az EN 10204 3.1 vagy 3.2 szabvány szerint.

 

2. Hegeszthetek Grade 1100 A120 síneket?


Igen, de a nagyszilárdságú A120-as sínanyaghoz speciális elő-fűtési és hűtési eljárások szükségesek. A sínekhez megfelelő alumíniumtermikus hegesztőkészleteket kínálunk, amelyek célja a kiváló -minőségű csatlakozások integritásának megőrzése.

 

3. Van-e súlykülönbség a különböző acélminőségek között?


Nem, az A120 sín méterenkénti tömege változatlan marad, körülbelül 101,2 kg/m, függetlenül a minőségtől, mivel az acél sűrűsége egyenletes a különböző szilárdsági szinteken.

 

4. Mi a legnépszerűbb minőség az A120 DIN536 darusínekhez a kikötőkben?


A Grade 900A és Grade 1100 a legelterjedtebb a kikötőkben a nagy kerékterhelések és az STS és portáldaruk állandó működése miatt.

 

5. Az A120 síntartozékoknak meg kell felelniük az acélminőségnek?


Míg a szabványos rögzítőkapcsok és gumipárnák az A120-as sínméretekhez vannak méretezve, a rögzítőket a sínnel azonos teherbírásra kell besorolni, hogy biztosítsák a kiegyensúlyozott DIN536 A120 sínrendszert.

 

Kérjen árajánlatot 24 órán belül

 

atGNEE RAIL, biztosítjuk az ipari infrastruktúra biztosításához szükséges műszaki szakértelmet és{0}}kiváló minőségű anyagokat. Akár szabványos A120-as acélsínekre, akár prémium -kopásálló minőségekre van szüksége, rendelkezünk azzal a gyártási kapacitással, hogy az Ön igényeire szabott komplett DIN536 A120 sínrendszert szállítsunk. Lépjen kapcsolatba velünk, ha professzionális megoldást szeretne kapni, és személyre szabott árajánlatot szeretne kapni A120 darusínre és a hozzáillő A120 síntartozékokra még ma.